فهرست مطالب

هر آنچه که لازم است درباره‌ی تکنیک تزریق لب روسی بدانید

اگر از آن دسته افرادی هستید که به محض شنیدن یا دیدن ابداعات جدید در زمینه‌ی زیبایی، توجه‌تان جلب می‌شود و اگر این موضوعات کنجکاوی‌تان را برمی‌انگیزد، احتمالا‌ً تابه‌حال در‌موردِ تکنیک لب روسی شنیده باشید. اما می‌دانید که این تکنیک دقیقاً چیست و برای چه کسی مناسب است و چگونه انجام می‌شود؟

تکنیک تزریق لب روسی کاملاً متفاوت با تکنیک معمول است.

اگر تا‌به‌حال لب‌های خود را با استفاده از فیلرهای مخصوص صورت و لب بزرگ کرده باشید، احتمالاً از نتیجه‌ی آن بسیار راضی بوده‌اید و موافقید که این عمل به انجام دادنش می‌ارزد. اما انجام این کار محدودیت‌های خودش را نیز دارد.

برجسته‌کردن لب با یک یا دو فیلر مخصوص این کار مثل رستیلین (Restylane) و ژوویدرم (Juvederm) انجام می‌شود. این فیلرها به ‌لب‌ها حجم بیشتری می‌دهند و آن‌ها را نمایان‌تر می‌کنند. اما این روش بیشتر روی افزایش افقی سایز کلی لب و همچنین بیرون‌زدگی افقی لب‌ها مؤثر است و ازآنجایی‌که این فیلرها بیشتر افقی تزریق می‌شوند تا عمودی، برجسته‌سازی لب به‌شکل معمول آن، عموماً سایز لب‌ها را به‌طور یکدست و در همه‌ی نقاط آن افزایش می‌دهد و بیماران گاهی این یکدستی در افزایش سایز را «اثر لب سوسیسی» (sausage effect) می‌نامند.

هدف روش تزریق لب روسی اصلاح عمودی کانتور لب است و بیشترین تمرکز آن روی قسمت مرکزی لب است. بنابراین نتیجه‌ی کار لب‌هایی شبیه به عروسک با حالت غنچه‌ای زیبایی خواهد بود. این روش را می‌توان طوری انجام داد که نتیجه کاملاً شبیه به لب‌های خودتان باشد اما زیبایی بی‌نقصی نیز، شبیه به آنچه در عکس‌‌های ژورنالی می‌بینیم، به‌دست آورده باشد. این همان چیزی است که بیشتر مراجعان به دنبال آن هستند.

ظاهر لب‌های روسی

این متد شکل کاملاً جدیدی به لب‌ها می‌دهد و ظاهر لب‌ها را پهن‌ و صاف‌تر مانند ظاهر طبیعی لب‌های زنان روسی می‌کند. این روش به خاطر تمایل به داشتن لب‌هایی حجیم‌تر و برجسته‌تر ایجاد شد و هیچ نگرانی در مورد حرکت ژل یا «لب اردکی شدن» و «کلفت شدن لب» که خیلی‌ها هنگام تزریق ژل از آن دوری می‌کنند، وجود نداشت. لب‌های روسی الهام‌گرفته از «عروسک‌های روسی» است که در قسمت قلبی‌شکل وسط لب‌ ظاهری صاف‌تر و بلندتر دارند.

هرچند این ظاهر مناسب همه نیست و اگرچه در این شیوه خبری از حرکت ژل نیست، اما لزوماً طبیعی‌تر از سایر شیوه‌های رایج تزریق ژل نیست.

دقیقاً چه کاری انجام می‌شود؟

گرچه لب‌ها سطح چندانی ندارند، اما همین سطح کم قسمت‌های متنوعی دارد: cupid’s bow (قسمت مرکزی لب)، فیلتروم، ورمیلیون بالا و پایین (خط لب بالا و پایین) و گوشه‌های لب که محل اتصال لب بالا و پایین به یکدیگر است. سایز، شکل، نمای کلی، برآمدگی و ارتفاع تمامی این قسمت‌ها را می‌توان اصلاح کرده یا نمایان‌تر کرد به‌شرط آنکه انجام این کارها به دستانی شایسته سپرده شده باشد.

بنابراین می‌توان گفت که آنچه که دقیقاً در تکنیک تزریق ژل لب روسی انجام می‌شود، نمایان‌کردن قسمت مرکزی لب (cupid’s bow) و تمرکز بر ارتفاع لب (به خصوص در ناحیه‌ی مرکزی) است. به‌این‌ترتیب شما به همان لب‌های قلبی‌شکل خواستنی خواهید رسید بدون اینکه لب‌هایتان بیش‌‌ازحد بیرون بزند. همچنین خط لب‌هایتان نیز به‌شکل قشنگی از پوست اطرافش متمایز می‌شود و توجه کلی به‌طور ناخودآگاه به مرکز لب‌ها جلب خواهد شد. این تکنیک نه تنها باعث می‌شود که لب‌ها به‌خودی‌خود بی‌نقص به‌نظر برسند، بلکه تناسب آن‌ها با دیگر اجزای صورت را نیز رعایت خواهد کرد.

شیوه تزریق ژل روسی

شیوه تزریق ژل لب روسی کاملاً متفاوت است و هنگام رزرو نوبت خود باید این نکته را در نظر بگیرید. هزینه و مدت درمان مهم‌ترین عواملی هستند که باید در نظر داشت. شیوه تزریق ژل روسی شامل تزریق مقادیر بسیار کم ژل به داخل لب، عمدتاً اطراف مرکز لب است تا ظاهر قلبی‌شکلی ایجاد شود. ژل به‌صورت عمودی و در چندین نقطه تزریق می‌شود و از قاعده‌ی لب به سمت بالا کشیده می‌شود که با تزریق افقی و حجیم‌سازی سنتی لب متفاوت است. لب‌های روسی از نظر ارتفاع بزرگ‌تر هستند نه حجم؛ که به دلیل افزایش تزریق مورد نیاز برای دست‌یابی به ظاهر مطلوب، نیازمند زمان درمانی بیشتری است.

تزریق ژل لب معمولاً بین 15 تا 30 دقیقه زمان می‌برد؛ اما گاهی به دلیل استفاده از ژل بیشتر، زمان بیشتری نیز نیاز خواهد بود. با توجه به بلاک کردن یا بی حس کردن لب نگران درد نباشید.

در نظر گرفتن تزریق‌های قبلی و اینکه آیا تمایل شما برای داشتن لب‌های مدل روسی طولانی‌مدت است یا خیر از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر قبلاً تزریق ژل لب انجام داده‌اید، باید تمام ژل‌های باقی‌مانده را قبل از تزریق ژل لب روسی با استفاده از هیلاز از بین برد، زیرا باید اطمینان حاصل شود که هیچ ژلی در مرز لب‌ها باقی نمانده است.

توجه و مراقبت بعدی این تکنیک کمی طولانی‌تر است

در تکنیک لب روسی عمدتا تزریق در قسمت مرکزی لب انجام می شود و هرچه به گوشه های لب نزدیک می شویم مقدار کمتری از ژل تزریق می شود.با توجه به اینکه این روش به صورت عمودی تزریق می شود تسلطمان بر فیلر بیشتر و نتیجه‌ی آن حالت غنچه‌ی عروسک‌مانندی خواهد بود. برای این تکنیک از همان فیلر‌های معمول استفاده می‌شود و عامل مهم تکنیک تزریق است

در تکنیک تزریق لب روسی همان محصولات قبلی استفاده می شود اما روش تزریق متفاوت است. از فیلر برندهای رستیلن یا ژوویدرم و غیره برای انجام این تکنیک می‌توان استفاده کرد، بنابراین فیلر مورد‌ استفاده هنوز همان اسیدهایلورونیک طبیعی است و به‌همین‌جهت می‌توان گفت که تابه‌حال عوارض جانبی و آلرژی در این موارد دیده نشده است.

هزینه تزریق ژل لب روسی چقدر است؟

هزینه ژل درمال و حجیم‌سازی لب بسته به نوع برند ژل و مقدار ژل متفاوت است. و به طور کلی تزریق ژل لب روسی گران‌تر از تزریق سایر ژل‌های معمولی لب شده واهد بود. برای دست‌یابی به ظاهر مسطح و بالاآمده لب‌های روسی به ژل بیشتری نیاز است که دلیل افزایش هزینه این کار می باشد.

نتایج بین نه ماه تا یک سال پایدارند

صدور یک حکم کلی درموردِ اینکه نتایج مطلوب اَعمال زیبایی چقدر دوام خواهند داشت مشکل است چراکه بدن هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. اما در بیشتر بیماران دوام نتیجه‌ی تزریق با تکنیک روسی چیزی بین نه ماه تا یک سال است. این مدت زمان به عواملی مثل در معرض آفتاب بودن و اینکه بدن با چه سرعتی فیلرها را متابولیزه می‌‌‌کند، نیز بستگی دارد.

تصاویر قبل و بعد

ژل-لب-24 ژل-لب-23
ژل-لب-21 ژل-لب-22
ژل-لب-19 ژل-لب-20
ژل-لب-17 ژل-لب-18
ژل-لب-15 ژل-لب-16
ژل-لب-13 ژل-لب-14
ژل-لب-11 ژل-لب-12
ژل-لب-9 ژل-لب-10
ژل-لب-3 ژل-لب-4
ژل-لب-5 ژل-لب-6

خدمات ویژه