فهرست مطالب

لیزر درمانی اندولیفت چیست؟

اندولیفت یک نوع لیزر درمانی بدون جراحی، بدون زخم و بدون درد است که امکان بازسازی پوست را فراهم می‌کند و شل شدن و افتادگی پوست را کاهش می‌دهد.

این نوع درمان نتیجه پیشرفته‌ترین تحقیقات تکنولوژیکی و پزشکی است که بر این موضوع تمرکز کرده‌اند که چطور می‌توان به نتایج عمل جراحی لیفت صورت دست‌یافت اما درعین‌حال از معایب جراحی سنتی مانند دوره نقاهت طولانی‌تر، نرخ بالای مشکلات و مسائل جراحی و البته قیمت‌های بالاتر اجتناب کرد.

لیزر درمانی اندولیفت چیست؟

درمان اندولیفت با استفاده از میکرو فیبرهای نوری و یک‌بارمصرف خاص که ضخامتی به‌ اندازه‌ی یک تار مو دارند (FTF Eufoton) انجام می‌شود که به‌راحتی در زیرپوست و درون لایه سطحی پوست قرار می‌گیرند.
مهم‌ترین عملکرد اندولیفت افزایش سفت شدن پوست است: به‌عبارت‌دیگر، جمع‌کردن پوست و کاهش شلی پوست به لطف فعال شدن نئوکلاژنز (کلاژن سازی) و عملکردهای متابولیک در ماتریکس خارج سلولی است.
سفت شدگی پوست که توسط اندولیفت صورت می‌گیرد تا حد زیادی با انتخاب پرتو لیزر مورد استفاده مرتبط است، یعنی به تعامل خاص نور لیزر که به‌طور انتخابی به دو هدف اصلی بدن انسان یعنی آب و چربی برخورد می‌کند، بستگی دارد.

به‌هرحال درمان اهداف متعددی دارد:

 • بازسازی لایه‌های عمقی و سطحی پوست
 • خاصیت ارتجاعی فوری و میان‌مدت تا طولانی‌مدت ناحیه‌ی تحت درمان به دلیل سنتز کلاژن جدید. خلاصه این‌که ناحیه تحت درمان حتی ماه‌ها پس از درمان به بازسازی و بهبود بافت خود ادامه می‌دهد.
 • جمع شدن بافت همبند
 • تحریک تولید کلاژن و در صورت لزوم کاهش چربی بیش‌ازحد.

کدام نواحی را می‌توان با اندولیفت درمان کرد؟

اندولیفت پروتکل لیزری با تهاجم حداقلی است که هم لایه‌های عمیق و نیز سطح پوست را تحریک می‌کند تا سپتوم همبند را سفت و جمع نماید، شکل‌گیری کلاژن پوستی جدید را تحریک کند و در صورت لزوم چربی اضافی را کاهش دهد.

در این روش، دستگاه موردنظر انرژی امواج ماورای صوتی متمرکز را به عمق پوست منتقل می‌کند تا به‌وسیله آن حرارت را در بافت بالا ببرد و از طریق بالا رفتن حرارت در بافت، کلاژن سازی تحریک بشود. این فرایند را Neocollagenesis  می‌نامند.

اندولیفت کل صورت را بازسازی می‌کند: افتادگی خفیف پوست و تجمع چربی در یک‌سوم پایینی صورت (غبغب، گونه‌ها، دهان، خط خنده) و گردن را علاوه بر افتادگی پوست پلک پایین، بازسازی می‌کند.

گرمای انتخابی ناشی از لیزر، چربی را ذوب می‌کند که این چربی‌ها از سوراخ‌های میکروسکوپی در ناحیه تحت درمان بیرون می‌آیند و درآن‌واحد باعث جمع شدن فوری پوست می‌شود.

علاوه بر این، با توجه به نتایج خوبی که در بدن خود می‌توانید کسب کنید، چندین ناحیه را می‌توان با این روش درمان کرد: حایه باتک، زانوها، ناحیه اطراف ناف، قسمت داخلی ران و مچ پا.

اندولیفت به‌خصوص، این نواحی از صورت و بدن را درمان می‌کند:

بدن

صورت

داخل بازو

شکم و ناحیه دور ناف

داخل ران‌ها

زانو

مچ پا

باسن

پلک پایین

قسمت وسط و پایین صورت

ناحیه فک پایین

غبغب

گردن

عملکرد درمان لیزری اندولیفت چگونه است؟

اندولیفت درمان لیزری است که جوانی و سفت کردن پوست را با فرم دادن صورت تلفیق می‌کند. میکروفیبر که ضخامتش به اندازه یک تار مو (200 یا 300 میکرون) است در زیر پوست فرو می‌ر‌ود و پس از مداخله تقریباً هیچ اثری از خود باقی نمی‌گذارد. اجرای لیفت لیزری که انرژی را با طول موج 1470 نانومتر منتشر می‌کند در عرض چند دقیقه کامل می‌شود و نتیجه آن تقریباً بلافاصله قابل مشاهده است.

انرژی لیزری در نتیجه جمع شدن پوست که ناشی از فعال شدن نئوکلاژنسیس (فرایند تولید کلاژن بیشتر) و کارکردهای متابولیکی در ماتریکس خارج از سلولی، به دلیل واکنش گزیشی طول موج با چربی و آب است، پوست را سفت می‌کند.

این فرایند نتایج ذیل را به دنبال دارد:

 • امولوسیون کردن تجمع چربی‌ موضعی (امولوسیون)
 • سفت شدن آنی پوست در ناحیه مورد درمان
 • تقویت میان تا دراز مدت بافت، به دلیل ترکیب کلاژن جدید.
 • بافت نواحی درمان‌شده حتی تا چند ماه پس از درمان وضعیت بهتری پیدا می‌کنند و بازسازی می‌شوند.

مدت‌زمان عمل چقدر است؟

بستگی به این دارد که چند قسمت از صورت (یا بدن) قرار است درمان شود. با این ‌وجود، از 5 دقیقه برای یک قسمت از صورت (مثلاً غبغب) تا نیم ساعت برای کل صورت متغیر است.

این روش نیازی به برش یا بیهوشی ندارد و اصلاً درد ندارد. نیازی به زمان نقاهت نیست، بنابراین طی چند ساعت می‌توان به فعالیت‌های عادی و روزمره بازگشت.

نتایج این عمل چقدر دوام‌دارند؟

مانند تمام جراحی‌ها در تمام حوزه‌های پزشکی، در جراحی زیبایی نیز پاسخ و مدت اثر بستگی به وضعیت هر بیمار دارد و اگر پزشک لازم بداند می‌تواند این جراحی را بدون عوارض جانبی تکرار کند.

مزایای این درمان جدید چیست؟

 • کم تهاجمی است.
 • یک جلسه‌ای بودن درمان با اثرات بلندمدت
 • عوارض کمی دارد.
 • نتایج فوری قابل مشاهده و تقریباً ماندگار
 • زمان نقاهت بعد از عمل کوتاه است یا اصلاً دوران نقاهت ندارد.
 • دقیق، بدون نیاز به شکافتن (جراحی)، بدون خونریزی و کبودی
 • نیاز به برش جراحی ندارد.
 • بدون خونریزی است.
 • کبودی بعد از عمل در این جراحی معمولا وجود ندارد.
 • مقرون‌به‌صرفه است (قیمت این نوع جراحی بسیار کمتر از روش جراحی لیفتینگ است).
 • امکان ترکیب درمانی با لیزر فرکشنال غیرتهاجمی را دارد.

چند روز بعد نتیجه را خواهیم دید؟

نتایج نه‌تنها بلافاصله قابل‌مشاهده هستند، بلکه تا چند ماه پس از انجام عمل بهتر هم می‌شوند، زیرا کلاژن اضافی در لایه‌های عمیق پوست ساخته می‌شود.

بهترین زمان برای مشاهده‌ی نتایج به‌دست‌آمده سه تا شش ماه بعد از انجام این عمل است.

مانند تمام جراحی‌های زیبایی، پاسخ و مدت اثر این نوع جراحی بستگی به هر بیمار دارد و درصورتی‌که پزشک لازم بداند، می‌توان اندولیفت را بدون عوارض جانبی تکرار کرد.

چند بار درمان لازم است؟

فقط یک‌بار. در صورت ناقص بودن نتایج، می‌توان این درمان را یک سال بعد برای بار دوم تکرار کرد.

تمام نتایج پزشکی به سابقه‌ی پزشکی بیمار خاص بستگی دارند: سن، وضعیت جسمی و جنسیت می‌تواند بر نتیجه و میزان موفقیت یک عمل جراحی تأثیر بگذارد و این امر برای پروتکل‌های زیبایی نیز صدق می‌کند

خدمات ویژه