فهرست مطالب

مقدمه

تزریق نانوفت روشی بسیارموفق برای جوانسازی صورت است. این روش را می‌توان برای زیر چشم‌ها، گونه، پیشانی، چانه و دیگر قسمت‌های صورت به کار گرفت. به‌علاوه این روش ظاهری بسیار طبیعی و جوان می‌سازد.

پیوند نانوفت چیست؟

پیوند نانوفت که با نام «تزریق نانوفت» نیز شناخته می‌شود روشی خاص است که در آن بافت چربی با استفاده از روش های مکانیکال خاص تبدیل به قطعات کوچکتری می گردد که سرشار از سلول های بنیادی است، که تزریق این نوع چربی نواحی خاص صورت و یا پشت دست ها جوانسازی ناحیه مورد درمان می گردد. این بافت اجزایی دارد که به بهبود زخم و ترمیم بافت نیز کمک می‌کنند.

از پیوند نانوفت در موارد ذیل استفاده می‌شود:

 • بازیابی کانتور صورت که با افزایش سن کاهش یافته‌ یا از بین رفته‌است
 • تنظیم و اصلاح مجدد شکل ناحیه مدنظر
 • کمک به جوانسازی پوست (چراکه نانوفت تزریقی سرشار از سلول‌های بنیادی است).

تزریق نانوفت و تزریق چربی چه تفاوتی دارند؟

تفاوت اصلی پرکردن با چربی (که با بافت چربی جمع‌آوری شده به روش لیپوساکشن انجام می‌شود) و تزریق بافت چربی (که با بافت چربی جمع‌آوری شده در پیوند نانوفت انجام می‌شود) این حقیقت است که چربی نانوفت در واقع چربی ای است که تحت فرآیندی که روی آن انجام می گردد سرشار از سلول های بنیادی می گردد.

چربی انتقالی در روش پیوند نانوفت ابتدا در شرایط استریل سانتریفوژ می‌شود تا خالص شود و سپس رویکرد امولسیون‌سازی را پشت سر می‌گذارد. بدین صورت که بافت چربی خارج‌شده به‌طور مکانیکی درون سلول‌ها جدا می‌شود تا سلول‌های نانوفتی که سرشار از سلول‌های بنیادی هستند حاصل شوند.

نانوفت حاصل برای پرکردن استفاده نمی شود و به عنوان ماده ای برای جوانسازی استفاده می شود که از سلول های بنیادی بافت خود بدن حاصل شده است.

تزریق نانوفت عملی با هدف جوانسازی پوست، بازیابی پوست بعد از لیزر و رسیدن به ظاهری است که چین و چروک‌های آن کمتر باشد و نتایج آن به‌ویژه در صورت ناحیه دکلته و جلوی سینه بسیار چشمگیر و رضایت‌بخش هستند.

پیوند نانوفت در ناحیه زیر چشم

تزریق نانوفت همواره یکی از ارجح‌ترین روش‌های درمانی برای بیمارانی با تیره‌شدن پوست، گودشدن و اختلالات ناحیه زیر چشم است.

پیوند نانوفت (چربی بسیار خرد) با خردکردن و تخلیص چربی به‌دست‌آمده از بدن فرد انجام می‌شود تا درنتیجه‌ی این مراحل چربی بتواند از کوچک‌ترین تزریق‌کننده‌ها بگذرد. بعضی مواد طبیعی که در سلول‌های چربی وجود دارند و چروک‌های پوست را کاهش می‌دهند و مشکل تیرگی رنگ پوست را حل می‌کنند طی پیوند نانوفت آزاد می‌شوند.

بنابراین این روش به‌طور ویژه برای کسانی که عمدتاً به‌دنبال اثر جوانسازی و بهبود کیفیت پوست با بازگرداندن حجمی از چربی هستند ترجیح داده می‌شود.

نتایج پیوند نانوفت در ناحیه زیر چشم، خطوط بالای لب، جوانسازی گونه ها و جوانسازی پیشانی بسیار موفق بوده است.

 

تزریق نانوفت را در چه قسمت‌هایی می‌توان انجام داد؟

تزریق نانوفت را می‌توان در هر ناحیه پوستی که ظاهراً دچار افت کیفیت، چروک، نازکی، آسیب و لکه شده‌است به کار برد.

نانوفت نوعی چربی غنی از سلول‌های بنیادی است که وظیفه اصلی آن ترمیم بافت و بازسازی است.

نانوفت را می‌توان در هر قسمتی از بدن که نیاز به بهبود و افزایش کیفیت دارد به‌ویژه زیر چشم‌ها، صورت، جلوی سینه و دست‌ها به کار برد.

تزریق نانوفت عمدتاً در موارد ذیل انجام می‌شود:

 • گودی تیره زیر چشم
 • چین‌ و چروک های دور چشم
 • نواحی تخریب‌شده در کل صورت
 • چروک‌های ریز اطراف دهان و روی صورت
 • چروک‌های ریز در شکاف سینه
 • چروک‌های ریز در گردن
 • ظاهر پوستی تخریب‌شده درنتیجه‌ی لیپوساکشن یا زخم
 • ترمیم زخم ها
 • ازدست‌دادن طراوت دست‌ها با افزایش سن

تزریق نانوفت چگونه انجام می‌شود؟

قانون اصلی و مهم در اینجا این است: بافت چربی که با استفاده از کانول‌ جراحی از ناحیه چربی‌دار بدن فرد خارج شده‌است طی فرآیندی غنی از سلول‌های بنیادی می‌شود و سپس به ناحیه مدنظر تزریق می‌شود.

در پیوند نانوفت بافت چربی برداشت‌شده به‌طور مکانیکی درون سلول‌ها جدا و سپس تخلیص می‌شود تا سلول‌های نانوفت غنی از سلول‌های بنیادی حاصل شوند.

بافت چربی مقادیر زیادی سلول های بنیادی و فاکتورهای رشد دارد.

چربی موردنیاز برای پیوند نانوفت از کجا برداشت می‌شود؟

برداشت بافت چربی به گونه‌ای که مقادیر موردنیاز چربی را فراهم آورد از هر قسمتی از بدن ممکن است. چربی ناحیه پایینی شکم، اطراف ناف، سطح داخلی ران و زانوها ازجمله مواردی هستند که مقادیر زیادی سلول بنیادی دارند.

پیوند نانوفت برای چه کسانی انجام می‌شود؟

هر فرد سالمی که چین‌وچروک‌ها، گودشدگی یا دیگر نشانه‌های افزایش سن در او شروع به خودنمایی کرده‌اند می‌تواند درمان تزریق نانوفت را انجام دهد.

تزریق نانوفت با اهداف ذیل نیز انجام می‌شود:

 • بهبود کیفیت پوست
 • کمتر کردن چین و چروک های پوست

 

بعضی از کاندیدهای ایده‌آل برای پیوند نانوفت عبارتند از:

 • افرادی که چین و جروک های دور چشم دارند.
 • کسانی‌ که چین‌های ریزی در گردن و جلوی سینه دارند.
 • جوانسازی پیشانی
 • جوانسازی اطراف لب‌ها

اثرات پیوند نانوفت چه زمانی واضح و آشکار می‌شوند؟

اثرات تزریق نانوفت طی 1 تا 3 ماه آشکار و مشخص می‌شوند. پس از تزریق نانوفت، 50 تا 60 درصد چربی منتقل‌شده در بدن باقی می‌مانند و بقیه جذب می‌شوند. و زمان انتظار برای رسیدن به ظاهر نهایی مناسب و ایده‌آل بین 3 تا 6 ماه است.

بهبودی پس از پیوند نانوفت

داشتن ورم خفیف در ناحیه تزریق‌شده در اولین هفته پس از عمل طبیعی است و معمولاً طی چند روز خودبه‌خود از بین می‌رود. استعمال دخانیات محتوای اکسیژن خون را کاهش می‌دهد و بدین‌ترتیب بر موفقیت و دوام تزریق نانوفت اثر عکس می‌گذارد. بنابراین توصیه می‌شود افرادی که قصد پیوند نانوفت دارند سیگار نکشند.

سوالات متداول

بسیاری از درمان‌های دیگر مثل بوتاکس و فیلرها برای از بین بردن چروک‌های پوستی ترجیح داده می‌شوند. اما تزریق نانوفت اثر طبیعی و طولانی‌تری در حذف چین و چروک‌ها دارد.

نانوفت به‌طور خاص می‌تواند چین‌های ریز را کاملاً از بین ببرد و چروک‌های عمیق را هم به‌طور قابل‌توجهی کاهش دهد.

پیوند نانوفت را می‌توان در ترکیب با انواع عمل‌های زیبایی صورت، پیلینگ صورت، درمان‌های ابزاری جوانسازی پوست و تزریق بوتاکس و فیلر انجام داد.

تزریق نانوفت غنی از سلول‌های بنیادی است که نتایج بسیار رضایت‌بخشی داشته و اگر اصول تزریق به درستی رعایت شود معمولل عوارض جانبی خاصی ندارد.

این عمل معمولا با بی حسی موضعی انجام می شود.

ظاهر طبیعی حاصل از این عمل تا سه سال دوام دارد.

خدمات ویژه